Team U Nantes Atlantique | |
---|---|
1 | Gouault Pierre |
2 | Cloarec Mathieu |
3 | Ledanois Kevin |
4 | Poitevin Benoit |
5 | Saux Anthony |
6 | Teguel Erwan |
EFC-Omega Pharma-Quick Step | |
---|---|
11 | Lampaert Yves |
12 | Bouvry Dieter |
13 | Druyts Gerry |
14 | Verhelst Louis |
15 | Vermeulen Emiel |
16 | Wallays Jens |
Vendée U | |
---|---|
21 | Guillemois Romain |
22 | Cardis Romain |
23 | Guyot Romain |
24 | Haspot Anthony |
25 | Krainer Taruia |
26 | Lecuisinier Pierre-Henri |
Leopard - Trek CT | |
---|---|
31 | Alafaci Eugenio |
32 | Hirt Jan |
33 | Hofstetter Oliver |
34 | Kirsch Alex |
35 | Schlechter Pit |
36 | Silvestre Fabio |
Rabobank CT | |
---|---|
41 | Bovenhuis Jasper |
42 | Goos Marc |
43 | Slik Ivar |
44 | Tusveld Martijn |
45 | van der Lijke Nick |
46 | Zabel Rick |
Comité de Bourgogne | |
---|---|
51 | Barillot Guillaume |
52 | Arbault Steve |
53 | Bernard Julien |
54 | Domanico Baptiste |
55 | Gaspari Alexandre |
Brest Iroise Cyclisme 2000 | |
---|---|
61 | Guezennec Vincent |
62 | Janvier Nicolas |
63 | Le Coguic Fabien |
64 | Le Gac Olivier |
65 | Le Roux Romain |
66 | Millour Geoffrey |
CC Nogent-sur-Oise | |
---|---|
71 | Delalot Romain |
72 | Bertrand Fabien |
73 | Garson Pierre |
74 | Laffille Ludwig |
75 | Maurelet Flavien |
CC Etupes | |
---|---|
81 | Barguil Warren |
82 | Bonnet Pierre |
83 | Fernandes Mathieu |
84 | Marche Nicolas |
85 | Vakoc Petr |
CC Villeneuve Saint - Germain | |
---|---|
91 | Garbet Nicolas |
92 | Guillou Thibault |
93 | Lebreton Meven |
94 | Meilleur Steeve |
95 | Tielemans Pierre |
Comité de Region Centre | |
---|---|
101 | Boucher Jonathan |
102 | Briere Remi |
103 | Delbart Jordan |
104 | Goupil Thomas |
105 | Rigaut Valentin |
106 | Touzeau Florian |
Chambéry CF | |
---|---|
111 | Chavanne Gabriel |
112 | Betouigt Suire Jauffrey |
113 | Brossais Clement |
114 | Lapalus Aurelien |
115 | Legros Adrien |
116 | Pijourlet Jules |
Aubervillers 93 - BigMat | |
---|---|
121 | Vimpere Théo |
122 | Billon Alexandre |
123 | Labeque Kevin |
124 | Leblond Alliaume |
125 | Rigaud Nicolas |
126 | Yssaad Yannis |
Côtes d'Amor Cyclisme | |
---|---|
131 | Botrel Yann |
132 | Carlin Alexis |
133 | Gogo Basile |
134 | Hardy Ronan |
135 | Pechuel Baptiste |
CR4C Roanne | |
---|---|
141 | Bernier Quentin |
142 | Callaou Yvan |
143 | Raibaud Jimmy |
144 | Räim Mihkel |
145 | Wight Stuart |
CSA des Loges | |
---|---|
151 | Alaphilippe Julian |
152 | Combaud Romain |
153 | Delétang Alexandre |
154 | Maffeis Dany |
155 | Piry Christopher |
Cycling Team Jo Piels | |
---|---|
161 | De Greef Robbert |
162 | Hoekstra Jochem |
163 | Lammertink Steven |
164 | Poutsma Stefan |
165 | Roosen Sjors |
166 | Van der Weijst Geert |
Entente sud Gascogne | |
---|---|
171 | Pacher Quentin |
172 | Ballion Julien |
173 | Comet Pierre |
174 | Guérin Alexis |
175 | Malbert Mathieu |
176 | Verardo Yoan |
ESEG Douai | |
---|---|
181 | Deriaux Florian |
182 | Delmarquette Rémi |
183 | Gouel Valentin |
184 | Olsen Emil Arvid |
185 | Tollet Axel |
Guidon Chalettois | |
---|---|
191 | Duguenet Stéphane |
192 | Goumon Arthur |
193 | Guerrin Frederic |
194 | Lebouvier Loick |
195 | Naldjian Quentin |
196 | Thuriot Julien |
Idemasport - Biowanze | |
---|---|
201 | Demoitié Antoine |
202 | Dechesne Julien |
203 | Kerf Jerome |
204 | Leleu Antoine |
205 | Pestiaux Loic |
206 | Vallée Boris |
Lotto - Belisol U23 | |
---|---|
211 | Carolus Jorne |
212 | Reynvoet Niels |
213 | Van Meirhaege Jef |
214 | Van Rooy Kenneth |
215 | Van Zummeren Stef |
216 | Vereecken Nicolas |
MLP - Radteam | |
---|---|
221 | Grad Alexander |
222 | Brödel Jonas |
223 | Deckert Sebastian |
224 | Machuletz Martin |
225 | Scheit Florian |
Comité de Normandie | |
---|---|
231 | Duval Julien |
232 | Barbier Rudy |
233 | Lebreton Pierre |
234 | Leprunnenec David |
235 | Leveau Jérémy |
Soenens - Construkt Glas | |
---|---|
241 | Legley Matthias |
242 | Baert Jasper |
243 | Godderis Niels |
244 | Maes Alexander |
245 | Meurisse Xandro |
246 | Soenens Alessandro |
Sojasun Espoir - ACNC | |
---|---|
251 | Martin Guillaume |
252 | Colas Vincent |
253 | Daniel Maxime |
254 | Delaplace Cédric |
255 | Keo Emmanuel |
256 | Renault Maxime |
T.Palm - Pole Continental Wallon | |
---|---|
261 | Gremelpont Axel |
262 | Pons Gaetan |
263 | Serry Florent |
264 | Vansumere Ian |
265 | Vekeman Maxime |
266 | Wertz Thomas |
Team Vulco - VC Vaulx-en-Velin | |
---|---|
271 | Moncorgé Pierre |
272 | Colvray Amandin |
273 | Comparat Alban |
274 | Guillaume Theo |
275 | Ruffinengo Bastien |
276 | Voisey Andy |
Team Wallonie Espoirs | |
---|---|
281 | Dernies Tom |
282 | Evrard Laurent |
283 | De Winter Ludwig |
284 | Mottet Florent |
285 | Lodewijks Gert |
286 | Pirlot Antoine |
Top 16 Cyclisme | |
---|---|
291 | Paillot Yoann |
292 | Bertrand Pierre |
293 | Gaschard Morgan |
294 | Marion Frederic |
295 | Moulin Aurélien |
Union Cicliste Cholet 49 | |
---|---|
301 | Mottier Justin |
302 | Bonno Felix |
303 | Brault-Perard Nicolas |
304 | Dupe Bastien |
305 | Lebreton Kévin |
306 | Thire Jordan |
VC Rouen 76 | |
---|---|
311 | Kowalski Rudy |
312 | Descamps Arnaud |
313 | Gautard David |
314 | Huche Thibault |
315 | Marquet Thibault |
316 | Taillefer Florian |
VL Technics - Abutriek | |
---|---|
321 | Theuns Edward |
322 | Deweer Jochen |
323 | D'Hondt Maarten |
324 | Dunne Conor |
325 | Peyskens Dimitri |
326 | Vanneste Evert |