FIRSTCYCLING
Road
Road
Amatir
Muda
Cyclocross
MTB
Track
Fantasi
Balapan & hasil
Tim
Peringkat
Tour d'Azerbaïdjan
UCI, Balap tahapan, 3. -7. Mei 2017, Azerbaijan
Detil balapan
Hasil
Profil etape
Daftar peserta
Riwayat
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Klasemen umum
Pemuda
Poin
Pegunungan
Klasemen umum
Etape: 01
Etape: 02
Etape: 03
Etape: 04
Etape: 05
Embed Results
Negara
Argentina
Austria
Azerbaijan
Bahrain
Belarus
Brazil
Canada
China
Colombia
Croatia
Denmark
Estonia
Finland
France
Germany
Hungary
Iran
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Japan
Kazakhstan
Latvia
Morocco
Netherlands
Russia
Slovakia
Slovenia
Spain
Switzerland
Turkey
Ukraine
USA
Venezuela
Tim
Amplatz-BMC
Astana City
Bridgestone Anchor
CCB Team
Delko-Marseille Provence-KTM
Dukla Banska Bystrica
Gazprom-RusVelo
Hrinkow Advarics Cycleang
Israel Cycling Academy
Kolss - BDC Team
Minsk CC
Nippo-Vini Fantini
Novo Nordisk
Qinghai Tianyoude CT
Rietumu Banka-Riga
Synergy Baku Cycling Project
Tabriz Shahrdari
Team Illuminate
Team Sauerland NRW
Torku Sekerspor
VIB Bikes
Wilier Triestina-Selle Italia
DoB?
Pos
Pembalap
Tanggal lahir
Tim
Waktu
01
Pozdnyakov
Kirill
[*]
1989
Synergy Baku Cycling Project
20:10:08
02
Pernsteiner
Hermann
1990
Amplatz-BMC
+ 46
03
Polivoda
Oleksandr
1987
Kolss - BDC Team
+ 01:12
04
Kononenko
Mykhaylo
1987
Kolss - BDC Team
+ 01:16
05
Vorganov
Eduard
1982
Minsk CC
+ 01:28
06
Vasylyuk
Andriy
1987
Kolss - BDC Team
+ 01:28
07
Van Winden
Dennis
1987
Israel Cycling Academy
+ 01:49
08
Ovechkin
Artem
1986
Gazprom-RusVelo
+ 02:09
09
Nakane
Hideto
1990
Nippo-Vini Fantini
+ 02:15
10
Buts
Vitaliy
1986
Kolss - BDC Team
+ 02:29
11
Bakirci
Nazym
1986
Torku Sekerspor
+ 02:52
12
Perry
Ben
1994
Israel Cycling Academy
+ 03:11
13
Avila
Edwin
1989
Team Illuminate
+ 03:42
14
Arslanov
Ildar
1994
Gazprom-RusVelo
+ 03:44
15
Turrin
Alex
1992
Wilier Triestina-Selle Italia
+ 03:47
16
Di Gregorio
Rémy
1985
Delko-Marseille Provence-KTM
+ 05:00
17
De Negri
Pierpaolo
1986
Nippo-Vini Fantini
+ 05:33
18
Santaromita
Ivan
1984
Nippo-Vini Fantini
+ 05:33
19
Hatsuyama
Sho
1988
Bridgestone Anchor
+ 05:33
20
Chirico
Luca
1992
Torku Sekerspor
+ 05:38
21
Paulus
Dennis
1994
Hrinkow Advarics Cycleang
+ 05:42
22
Nikitin
Matvey
1992
Astana City
+ 05:46
23
Neilands
Krists
1994
Israel Cycling Academy
+ 06:12
24
Rodriguez
Jhon Anderson
1996
Delko-Marseille Provence-KTM
+ 12:18
25
Luchshenko
Sergey
1994
Astana City
+ 12:43
26
Pronskiy
Vadim
1998
Astana City
+ 13:27
27
Ito
Masakazu
1988
Nippo-Vini Fantini
+ 14:07
28
Mager
Christian
1992
Team Sauerland NRW
+ 14:18
29
Bazhkou
Stanislau
1991
Minsk CC
+ 14:37
30
Canecky
Marek
1988
Amplatz-BMC
+ 16:23
31
Mugerli
Matej
1981
Amplatz-BMC
+ 18:15
32
Beard
Cameron
1998
CCB Team
+ 18:35
33
Monsalve
Yonathan
1989
Qinghai Tianyoude CT
+ 19:00
34
Andersen
Asbjørn Kragh
1992
Delko-Marseille Provence-KTM
+ 23:10
35
Panassenko
Nikita
1992
Astana City
+ 23:25
36
Sahbaoui
Soufiane
1995
VIB Bikes
+ 23:29
37
Easter
Griffin
1991
Team Illuminate
+ 23:52
38
Nishizono
Ryota
1987
Bridgestone Anchor
+ 25:21
39
Intra
Felix
1995
Team Sauerland NRW
+ 25:49
40
Akhmetov
Galym
1995
Astana City
+ 27:52
41
Asadov
Elchin
1987
Synergy Baku Cycling Project
+ 28:15
42
Diaz
Daniel
1989
Delko-Marseille Provence-KTM
+ 29:35
43
Draperi
Matteo
1991
Wilier Triestina-Selle Italia
+ 30:19
44
Bertazzo
Liam
1992
Wilier Triestina-Selle Italia
+ 30:22
45
Porsev
Alexander
1986
Gazprom-RusVelo
+ 30:32
46
Pellaud
Simon
1992
Team Illuminate
+ 30:36
47
Örken
Ahmet
1993
Torku Sekerspor
+ 30:37
48
Balykin
Ivan
1990
Torku Sekerspor
+ 31:22
49
Piper
Cameron
1991
Team Illuminate
+ 31:23
50
Monier
Damien
1982
Bridgestone Anchor
+ 31:25
51
Makhchoun
Mounir
1994
VIB Bikes
+ 32:49
52
Cecchin
Alberto
1989
Wilier Triestina-Selle Italia
+ 33:31
53
Rybalkin
Aleksey
1993
Gazprom-RusVelo
+ 33:56
54
Bajc
Andi
1988
Amplatz-BMC
+ 35:52
55
Boivin
Guillaume
1989
Israel Cycling Academy
+ 37:34
56
Rumac
Josip
1994
Synergy Baku Cycling Project
+ 38:25
57
Räim
Mihkel
1993
Israel Cycling Academy
+ 39:04
58
Gaugl
Florian
1991
Hrinkow Advarics Cycleang
+ 41:45
59
Liepins
Emils
1992
Rietumu Banka-Riga
+ 44:56
60
Aristi
Mikel
1993
Delko-Marseille Provence-KTM
+ 46:15
61
Kulyk
Andrii
1989
Kolss - BDC Team
+ 47:40
62
Korosec
Rok
1993
Amplatz-BMC
+ 49:04
63
Rubenis
Klavs
1997
Rietumu Banka-Riga
+ 52:19
64
Gioux
Romain
1986
Novo Nordisk
+ 54:27
65
Dickey
Ansel
1995
CCB Team
+ 54:50
66
Alizada
Elgun
1996
Synergy Baku Cycling Project
+ 55:30
67
Ivashkin
Anton
1996
Minsk CC
+ 55:33
68
Jabrayilov
Samir
1994
Synergy Baku Cycling Project
+ 55:37
69
Kamstra
Brian
1993
Novo Nordisk
+ 55:51
70
Tybor
Patrik
1987
Dukla Banska Bystrica
+ 55:54
71
Kuboki
Kazushige
1989
Nippo-Vini Fantini
+ 58:04
72
Walzel
Andreas
1995
Hrinkow Advarics Cycleang
+ 58:50
73
Malovec
Lubos
1994
Dukla Banska Bystrica
+ 58:50
74
Müller
Viktor
1996
Team Sauerland NRW
+ 59:14
75
Suzuki
Ryu
1992
Bridgestone Anchor
+ 59:21
76
Kulimbetov
Nubolat
1992
Astana City
+ 01:00:13
77
Sagiv
Guy
1994
Israel Cycling Academy
+ 01:00:17
78
Uchima
Kohei
1988
Nippo-Vini Fantini
+ 01:00:17
79
Akdilek
Ahmet
1988
Torku Sekerspor
+ 01:00:38
80
Bēcis
Armands
1991
Rietumu Banka-Riga
+ 01:00:42
81
Mahdar
Martin
1989
Dukla Banska Bystrica
+ 01:01:14
82
Clancy
Stephen
1992
Novo Nordisk
+ 01:01:14
83
Palcak
Jozef
1987
Dukla Banska Bystrica
+ 01:01:14
84
Poli
Umberto
1996
Novo Nordisk
+ 01:01:21
85
De Marchi
Mattia
1991
Hrinkow Advarics Cycleang
+ 01:02:45
86
Lagkuti
Sergiy
1985
Kolss - BDC Team
+ 01:02:58
87
Asanov
Enver
1994
Synergy Baku Cycling Project
+ 01:03:34
88
Neagos
Brad
1989
Team Illuminate
+ 01:04:17
89
Cully
Jan Andrej
1995
Dukla Banska Bystrica
+ 01:04:38
90
Härtig
Jonas
1997
Team Sauerland NRW
+ 01:05:18
91
Pelikan
Janos
1995
Amplatz-BMC
+ 01:06:48
92
Schweizer
Christoph
1986
Team Sauerland NRW
+ 01:07:41
93
Alawi
Sayed Ahmed
1987
VIB Bikes
+ 01:08:10
94
Small
Cory
1994
CCB Team
+ 01:08:52
95
Barkun
Dzianis
1995
Qinghai Tianyoude CT
+ 01:09:05
96
Harris
John
1993
CCB Team
+ 01:13:41
97
Wang
Jiancai
1994
Qinghai Tianyoude CT
+ 01:27:58
DNF
Ishibashi
Manabu
1992
Bridgestone Anchor
DNF
Okubo
Jin
1988
Bridgestone Anchor
DNF
Mitchell
Tim
1978
CCB Team
DNF
Sizko
Antti
1982
CCB Team
DNF
Giraud
Benjamin
1986
Delko-Marseille Provence-KTM
DNF
Haring
Martin
1986
Dukla Banska Bystrica
DNF
Boev
Igor
1989
Gazprom-RusVelo
DNF
Svesnikov
Kirill
1992
Gazprom-RusVelo
DNF
Friedl
Nils
1997
Hrinkow Advarics Cycleang
DNF
Hrinkow
Dominik
1988
Hrinkow Advarics Cycleang
DNF
Golovash
Oleksandr
1991
Minsk CC
DNF
Klimiankou
Kansatansin
1989
Minsk CC
DNF
Sobal
Yauhen
1981
Minsk CC
DNF
Colli
Daniele
1982
Qinghai Tianyoude CT
DNF
Dong
Xiaoyong
1988
Qinghai Tianyoude CT
DNF
Zhang
Zhishan
1994
Qinghai Tianyoude CT
DNF
Gavars
Eriks Toms
1997
Rietumu Banka-Riga
DNF
Kanepejs
Deins
1995
Rietumu Banka-Riga
DNF
Pruus
Peeter
1989
Rietumu Banka-Riga
DNF
Chaichi
Esmaeil
1994
Tabriz Shahrdari
DNF
Ghaffari
Vahid
1988
Tabriz Shahrdari
DNF
Mizbani
Ghader
1975
Tabriz Shahrdari
DNF
Pourhashemi
Hamid
1990
Tabriz Shahrdari
DNF
Pourseyedi
Samad
1985
Tabriz Shahrdari
DNF
Safarzadeh
Saeid
1985
Tabriz Shahrdari
DNF
Mccutcheon
Connor
1991
Team Illuminate
DNF
Benhamouda
Mehdi
1995
Novo Nordisk
DNF
Valognes
Quentin
1996
Novo Nordisk
DNF
Happke
Luca Felix
1998
Team Sauerland NRW
DNF
Sayar
Mustafa
1989
Torku Sekerspor
DNF
Alsaadi
Saad
1998
VIB Bikes
DNF
Alshbil
Mohammed
-
VIB Bikes
DNF
Jawad
Mansoor
1986
VIB Bikes
DNF
Andriato
Rafael
1987
Wilier Triestina-Selle Italia
DNF
Trosino
Mirko
1992
Wilier Triestina-Selle Italia
Informasi
Tour d'Azerbaïdjan
Azerbaijan
3. -7. Mei 2017
2.1