FIRSTCYCLING
Road
Road
Amatir
Muda
Cyclocross
MTB
Track
Fantasi
Balapan & hasil
Tim
Peringkat
Peringkat
| FirstCycling
UCI Peringkat
National Peringkat
FirstCycling Peringkat
FirstCycling Amatir
Pria Elite
---
Pria Elite
Pria Muda
Wanita Elite
Wanita Muda
2014
-Semua-
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
-Negara-
Albania
Algeria
Antigua and Barbuda
Argentina
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bolivia
Bosnia&Herzegovina
Brazil
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Cameroon
Canada
Chile
China
Colombia
Costa Rica
Croatia
Cuba
Czechia
Denmark
Dom. Republic
East Timor
Ecuador
Eritrea
Estonia
Ethiopia
Finland
France
Gabon
Georgia
Germany
Great Britain
Greece
Guatemala
Hong Kong
Hungary
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Japan
Kazakhstan
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Libya
Lithuania
Luxembourg
Macao
Malaysia
Malta
Mexico
Moldova
Mongolia
Morocco
Namibia
Netherlands
Netherlands Antilles
New Zealand
Nicaragua
Norway
Pakistan
Panama
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Rwanda
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sri Lanka
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad & Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
UAE
Ukraine
Uruguay
USA
Uzbekistan
Venezuela
Vietnam
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Semua
U23
Pos
Pembalap
Tanggal lahir
Negara
Tim
Poin
1665
Kessiakoff
Fredrik
1980
Sweden
Astana Pro Team
24
1665
Dyudya
Volodymyr
1983
Ukraine
Gan Su Sports Lottery
24
1665
Simion
Paolo
1992
Italy
G.S. Mastromarco - Sensi - Dover
24
1665
Mohoric
Matej
1994
Slovenia
Cannondale
24
1705
Kazsa
Gabor
1989
Serbia
23
1705
Pasban
Hamed
1989
Iran
23
1705
Roman
Maki
1986
Venezuela
23
1705
Gonzalez del Campo
Oscar
1994
Spain
23
1705
Haile
Dawit Araya
1987
Eritrea
23
1705
Day
Benjamin
1978
Australia
UnitedHealthcare
23
1705
Teychenne
Mathieu
1989
France
Armée de Terre
23
1705
Bommel
Henning
1983
Germany
Rad-Net Rose Team
23
1705
Osorio
Danny
1988
Colombia
Blanco del Valle - Redetrans
23
1705
Debesay
Ferekalsi
1983
Eritrea
MTN-Qhubeka
23
1705
Sehestad Pedersen
Mark
1991
Denmark
Team Tre-For - Blue Water
23
1705
Opie
Chris
1987
Great Britain
Rapha Condor JLT
23
1705
Guardiola
Salvador
1988
Spain
Team Ukyo
23
1705
Pinizzotto
Leonardo
1986
Italy
Amore & Vita-Selle SMP
23
1705
Low
Ji Wen
1989
Singapore
OCBC Singapore Continental CT
23
1705
Fukuda
Shimpei
1987
Japan
Aisan Racing Team
23
1705
Viola
Antonio
1990
Italy
Vini Fantini - Nippo - De Rosa
23
1705
McCormick
Hayden
1994
New Zealand
Lotto - Belisol U23
23
1705
Biermans
Jenthe
1995
Belgium
DT Giant - Shimano
23
1705
Gate
Aaron
1990
New Zealand
An Post - Chainreaction
23
1705
Xue
Chaohua
1992
China
Giant - Champion System
23
1705
Guillemot
Frédéric
1992
France
Sojasun espoir - ACNC
23
1705
Kuroeda
Shiki
1992
Japan
Vini Fantini - Nippo - De Rosa
23
1705
Putt
Christopher
1993
USA
Bissell Development Team
23
1705
De Julian
Angel
1993
Spain
7 Eleven - RBP
23
1730
Zurita Ferrufino
Gilber
1986
Bolivia
22
1730
Bevilacqua
Diego
1992
Italy
22
1730
Goncalves
Gaspar
1995
Portugal
22
1730
Oien
Justin
1995
USA
22
1730
Buru
Temesgen
1994
Ethiopia
22
1730
Benetseder
Josef
1983
Austria
Tirol Cycling Team
22
1730
Kovalev
Evgeniy
1989
Russia
Russian Helicopters
22
1730
Bekmanis
Indulis
1989
Latvia
Alpha Baltic
22
1730
Rebiewski
Jaroslaw
1974
Poland
Mexller
22
1730
Santos
Vergilio
1976
Portugal
Radio Popular
22
1730
Silva
Daniel
1985
Portugal
Radio Popular
22
1730
Watson
Calvin
1993
Australia
Trek Factory Racing
22
1730
Edmüller
Benjamin
1987
Germany
Gebrüder Weiss - Oberndorfer
22
1730
Yatsevich
Kiril
1992
Russia
Itera - Katusha
22
1730
Leveau
Jérémy
1992
France
Roubaix - Lille Metropole
22
1730
Anuar Aziz
Mohd Saiful
1986
Malaysia
Terengganu
22
1730
Ashkbous
Ali
1991
Iran
Ayandeh Continental Team
22
1730
Schreurs
Hamish
1994
New Zealand
Corratec Bikes Cycling Team
22
1730
Mertz
Remy
1995
Belgium
ColorCode - Biowanze
22
1730
Eustache
Cédric
1989
France
Martigues SC - Vivelo
22
1730
Hofstetter
Hugo
1994
France
C.C. Etupes
22
1751
Campero
Piter
1991
Bolivia
21
1751
Mota
Fabiele dos Santos
1978
Brazil
21
1751
Ruiz
Juan
1988
Venezuela
21
1751
Contreras
Emiliano
1994
Argentina
21
1751
Zaballa
Constantino
1978
Spain
Christina Watches - Kuma
21
1751
Pujol
Oscar
1983
Spain
Sky Dive Dubai
21
1751
Paiani
Jean-Lou
1988
France
Roubaix - Lille Metropole
21
1751
Van Melsen
Kevin
1987
Belgium
Wanty - Groupe Gobert
21
1751
Eastman
Ryan
1992
USA
Trek Factory Racing
21
1751
Mayer
Yannick
1991
Germany
Bike Aid - Ride for Help
21
1751
Suarez
Kevin
1989
Belgium
Differdange - Losch
21
1751
Rabitsch
Stephan
1991
Austria
Amplatz - BMC
21
1751
Erland
Andreas
1992
Norway
Sparebanken Sør
21
1751
Janssen
Yannick
1990
Netherlands
Team Bliz-Merida
21
1751
Thominet
Camille
1990
France
CM Aubervilliers 93
21
1751
Dunne
Conor
1992
Ireland
An Post - Chainreaction
21
1751
Godoy
Yonder
1993
Venezuela
Androni Giocattoli
21
1751
Benito
Miguel Angel
1993
Spain
Caja Rural - Seguros RGA amateur
21
1751
Suryadi
Bambang
1990
Indonesia
Pegasus Continental CT
21
1751
Ciommi
Cesare
1987
Italy
Vega - Hotsand
21
1751
Canal
Fabien
1989
France
Armée de Terre
21
1751
Sanchez
Brayan
1994
Colombia
Aguardiente Antioqueno
21
1773
Bakhin
Evgeny
1988
Russia
20
1773
D'Urbano
Marco
1991
Italy
20
1773
Lontsi Yemele
Yannick
1989
Cameroon
20
1773
Gorodnichev
Ilya
1987
Russia
20
1773
Campos
Roniel
1993
Venezuela
20
1773
Garcia Estevez
Victor Manuel
1981
Spain
20
1773
Araya
Ronald
1985
Costa Rica
20
1773
Longo Borghini
Paolo
1980
Italy
Cannondale
20
1773
Mas
Enric
1995
Spain
Fundación Alberto Contador
20
1773
Isaichev
Vladimir
1986
Russia
Team Katusha
20
1773
Holohan
Liam
1988
Great Britain
Madison - Genesis
20
1773
Wilkinson
Ian
1979
Great Britain
Team Raleigh
20
1773
Forke
Sebastian
1987
Germany
Christina Watches - Kuma
20
1773
Ryabkin
Alexander
1989
Russia
Team 21
20
1773
Girdlestone
Dylan
1989
South Africa
Martigues SC - Vivelo
20
1773
Giacoppo
Anthony
1986
Australia
Avanti Cycling Team
20
1773
Martins
Uri
1990
Mexico
Amore & Vita-Selle SMP
20
1773
Loh
Sea Keong
1986
Malaysia
Team Giant - Shimano
20
1773
Akdilek
Ahmet
1988
Turkey
Torku Seker Spor
20
1773
Shumov
Nikolai
1994
Belarus
General Store Bottoli - Zardini - Merida
20
1773
Sterbini
Simone
1993
Italy
Team Palazzago
20
1773
Svendsen
Oskar
1994
Norway
Team Joker
20
1773
Höög
Gustav
1995
Sweden
CK Bure
20
1773
Vriend
Rudy
1981
Netherlands
Parkhotel Valkenburg
20
1773
Pillon
Romain
1989
France
Roubaix - Lille Metropole
20
1773
Gabburo
Davide
1993
Italy
Gallina-Colosio-Eurofeed
20
1773
van Schip
Jan-Willem
1994
Netherlands
Koga Cycling Team
20
1773
Beyer
Maximilian
1993
Germany
KED Stevens Radteam Berlin
20